حریم پرواز آسمان حریم پرواز آسمان
  • واحد پول: ریال
  • زبان: فارسی

چرا حریم پرواز آسمان را انتخاب کنیم ؟

تاریخچه شرکت:

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری حریم پرواز آسمان با مسئولیت محدود در تاریخ ۱۷/۰۱/۱۳۹۵ با شماره ۴۸۹۶۷۱ به ثبت رسید. آگهی تاسیس و آغاز فعایت شرکت نیز در صفحه ۴۴ روزنامه رسمی کشور به شماره ۲۰۷۱۰ مورخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۵ به چاپ رسید و کتبا جهت اطلاع عموم اعلام گردید.

و خدمات

اهداف ما:

ما در تلاشیم تا در راستای فعالیتهای خود، خدماتی فراتر از انتظار مشتریانمان را در اختیارشان قرار دهیم. چرا که معتقدیم، چنین رویه ایی علاوه بر رضایتمندی تمام و کمال مسافران، مطمئنان ما را نیز ملزم به ارائه دقیق تر در ارائه خدمات خواهد نمود. ارائه خدمات دقیق و با حساسیت بالاتر، بدون شک راهگشای پیشرفت شرکت و آمادگی به جهت ارائه خدمات بهتر و قابل ملاحظه تر در آینده خواهد بود.

مهمترین نکته ایی که در هر فعالیتی مورد توجه قرار می گیرد و منجر به موفقیت آن می گردد، پیشرفت است. ما نیز در جهت پیشبرد اهداف خود و پیشرفت روز افزون در این راه، با تمام توان و نیروی خود بصورت شبانه روزی تلاش می کنیم.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری حریم پرواز آسمان با تمامی اعضا و کارمندان خود متعهد است تا در ارائه خدمات خود جهت رضایتمندی مشتری تلاش نماید و در انجام این راه از انجام هیچ عملی کوتاهی ننماید. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی در ارائه خدمات، تمام توان خود را در جهت رفع مشکل بکار گیرد.

ما برنامه های متعددی را در جهت تحقق اهداف خود و سهولت ارائه خدمات به مشتریان پیادسازی نموده ایم و  توانسته ایم در این راه به موفقیتهای قابل توجهی دست یابیم و سطح رضایتمندی مشتریان را تا حد چشم گیری افزایش دهیم. راه اندازی وبسایتی آنلاین در جهت ارتقاء کیفی و سهولت ارائه خدمات به مشتریان هدفی است، تا مشتریان ما بتوانند در سریع ترین زمان ممکن و به سادگی، خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایند.

توضیحات قابل توجه:

-لازم به توضیح اینکه نمونه قرارداد و مفاد متمم قرارداد شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری حریم پرواز آسمان با مسافران و همکاران در بخش درباره ما قوانین و مقررات سایت رسمی شرکت به آدرس harimparvaz.com بطور کامل شرح داده شده و درج گردیده است.

– همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از راههای ارتباطی ذکر شده در بخش تماس با ما در سایت رسمی شرکت، با ما در ارتباط باشید. معرفی و خدمات

– از طرفی نیز، در صورت وجود هرگونه شکایت می توانید از طرق ذکر شده در بخش ثبت شکایات سایت رسمی شرکت، اقدام فرمایید تا پیگری های لازم به عمل آید. معرفی و خدمات

تمامی مطالب فوق بطور مستند در محل شرکت موجود و قابل ارائه به مراجع قانونی و ذیصلاح می باشند.

در ادامه:

شرکت خدمات مسافرتی و  گردشگری حریم پرواز آسمان برگزار کننده تورهای خارجی (نظیر تور ترکیه، تور دبی، تور اروپا، تور گرجستان و …) و تورهای  داخلی (همچون مشهد مقدس، کیش، قشم و …) و مجری اخذ روادید ( برای مقاصدی نظیر: دوبی، چین، روسیه، سنگاپور و…) و ذخیره مکان به همراه هرگونه خدمات مسافرتی در سراسر جهان، به منظور رسیدگی و پاسخگوئی سریع به شکایات ، نظرات، یشنهادات و انتقادات سازنده مشتریان خود که منجر به افزایش رضایتمند و وفاداری آنها نسبت به شرکت و حفظ بقای شرکت می گردد، سیستم رسیدگی به امور مشتریان خود را بر اساس استانداردهای موجود پایه گذاری نموده است. استانداردهای ما در این راستا بدین شرح است:

  • رعایت الزامات ملی و بین المللی مربوط به خدمات تور و گردشگری.
  • ایجاد محیطی مشتری محور با تخصیص منابع لازم در جهت دریافت بازخوردهای اثر بخش مشتریان.
  • ایجاد فرایندی آزاد و اثر بخش با کاربردی آسان برای مشتریان جهت تسهیل در ارائه بیانیه خود.
  • ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل در مدیریت ارتباط با مشتریان و پاسخگوئی به آنها با آموزش های مستمر.
  • ایجاد امنیت و اطمینان در مورد رازداری شکوائیه ها و هویت مشتریان.
  • برقراری پل های ارتباطی مناسب و نوین جهت سهولت دریافت شکایت های مشتریان.

مدیران و کارکنان شرکت حریم پرواز آسمان:

با آگاهی از وظایف، مسئولیت ها و اختیارات خود در سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان و با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای و برخورداری از روش های مختلف رفع شکوائیه ، متعهد می گردیم که از هرگونه پیش داوری پرهیز نموده و تمام تلاش خود را جهت دریافت رضایت مشتری بعمل آورده و امید داریم با تلاش مستمر و روزافزون شاهد افزایش رضایتمندی ارباب رجوع خود باشیم.